דף הבית » חדשות » הסנהדרין דורש מבית המשפט האמריקאי לחזור מהחלטתו בענין ירושלים

הסנהדרין דורש מבית המשפט האמריקאי לחזור מהחלטתו בענין ירושלים

בעקבות החלטת בית המשפט העליון האמריקאי שלא לרשום כאזרח ישראלי את אזרח ארצות הברית שנולד בירושלים, שלח בית הדין של הסנהדרין מכתב גלוי לבית המשפט ולנשיא ארצות הברית, בדרישה למחוק את ההחלטה, ולהתנצל עליה.

“החלטות אלו אינן מוסיפות כבוד לעמה הנכבד של ארצות הברית ולשלטון החוק” כתבו דייני הסנהדרין במכתב שבו פירטו הדיינים הרב יואל שוורץ, הרב ישראל אריאל, והרב דניאל סטבסקי את את זכות ישראל על ירושלים גם בהיבט הלאומי וגם בהיבטים המשפטיים.

בסנהדרין מצפים “לערעור ולמחיקה של החלטה זו”, ו”להתנצלות מבית המשפט העליון, ומנשיא ארצות הברית הנוכחי או זה שייבחר לאחריו, שתתבטא בביקורם הקרוב בהר הבית להשתחוות לה’ אלוקי יעקב במקומות המותרים לכל בני נוח”.

לדברי דייני הסנהדרין “אין בסמכות שום גורם חיצוני להביע עמדה המתיימרת להיות משפטית שיש לה תוקף משפטי מחייב כלשהו, ומתוך כך לקצוב את זכויותיהם הלאומיות של היהודים בארץ ישראל ועל בירתה הנצחית. העיר ירושלים אינה ככל הבירות בעולם, ואין גוף שיעז לבטל את סמכותה של ממשלת ישראל מכוח ריבונות מדינת ישראל, הנובעת בראש ובראשונה מכוח הסכמת כלל ישראל לקיים הריבונות ההיסטורית על כל שטחי ארץ ישראל, שיהודה ושומרון ובנימין הם חלק מהם, והמהווים את ליבה של ארץ ישראל בתוך הגבולות התנכיים של הארץ מהפרת ועד נחל מצרים.

דייני הסנהדרין מוסיפים לציין “שלפי המשפט הפנימי העליון של ארצות הברית ירושלים היא חלק בלתי נפרד מארץ ישראל לפי מפות המנדט שהוטל על בריטניה בוועידת סן רמו ב1922-1920. אלו החלטות חבר הלאומים שאומצו כולם על ידי האו”ם בסעיף 80 של מגילת האו”ם. גבולות אלו הוכרו במשפט הפנימי של ארצות הברית על פי האמנה הידועה כאמנה האנגלו-אמריקנית [אמנת הנשיא ג’ון קלווין קולידג’ ב 1925 מתאריך 3 לדצמבר 1924], שכאמור עד היום היא חלק מהמשפט העליון של ארצות הברית, כאשר פרשנות הנשיא הנוכחי כפופה לה. חתימת הנשיא קולידג’ נעשתה באסיפה משותפת של שתי זרועות בתי הנבחרים של ארצות הברית בכפוף לסעיף 4 בחוקת ארצות הברית. במסגרת אמנה זאת הכירה ארצות הברית בארץ ישראל כבלתי-מחולקת ובית לאומי יהודי.

מצורף המכתב המלא:

Download (PDF, 358KB)

http://http://beitsanhedrin.co.il/wp-content/uploads/2015/07/דרישת-הסנהדרין-מבית-משפט-העליון-בארהב.pdf

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.