דף הבית » Author Archives: מזכיר הסנהדרין

Author Archives: מזכיר הסנהדרין

בית הדין יקבל את החודש בשער הר הבית

בית הדין של רבני הסנהדרין יקיים מעמד של קידוש וחגיגת ראש חודש כסלו, בשער השבטים של הר הבית. כך הוחלט בישיבה האחרונה של בית הדין. ביום חמישי הקרוב ייראה הירח באופן לא שגרתי ביום א’ בחודש. בתחילת הערב בין 16:44 ל- 17:29. על פי ההחלטה בית הדין יתכנס השבוע באופן חריג ביום חמישי, במושבו הקבוע שבהר ציון. (בשער בית הכנסת ... קרא עוד »

השנה הרביעית – ספירת השנים תתקיים בשערי הר הבית

בישיבת בית הדין השבועי החליטו דייני הסנהדרין לקיים השנה את מסורת ספירת השנים, סמוך ל”שער הרחמים”, השער המפורסם שבכותל המזרחי של הר הבית. מעמד ספירת השנים יתקיים זה השנה הרביעית מאז פסיקת הסנהדרין בשנת תשע”ה, כי ירושה שלישית נכנסה לתוקפה. בפסיקה שנכתבה על ידי הרכב של 21 מרבני הסנהדרין בראשות הדיינים הרב ישראל אריאל הרב יואל שוורץ והרב דניאל סטבסקי, ... קרא עוד »

רבני הסנהדרין קוראים להשתתף בקונצרט התפילה על הבריאה למרגלות המקדש

עם סיום השנה ולקראת השנה החדשה קוראים רבני הסנהדרין “לכל הברואים” להשתתף ב”קונצרט הודיה על העבר ותפילה על העתיד”, לבורא העולם ה’ אלוקי ישראל, למרגלות הר הבית “בחצרות מקדשו”. על פי קריאת רבני הסנהדרין “כל האומות נקראות להשתתף בתפילה לשלומן וטובתן, למי ששיכן שמו במקום שיגן עליהן מכל נגע ומלחמה, בצורת ועוני, שנאה ואיבה, וישרה שלום ביניהם, בתוך אומתם, עם ... קרא עוד »

רבני הסנהדרין מברכים את אלאור עזריה על שזכה להרוג באויבי ישראל

רבני הסנהדין דורשים להטיל עונש מוות על המחבלים ושותפי הלחימה, ש “יחסוך את הדחף של האזרח הבודד ליטול לידיו את עשיית הצדק”, ומאחלים לאלאור עזריה, לחיילים ולשוטרים ולכל מי שזכו להרוג ולאבד ולהשמיד באוייבינו, שיזכו מאת צור ישראל לשפע ברכה והצלחה בכל דרכיהם. בישיבה השבועית של בית הדין של הסנהדרין החליטו הרבנים לברך את “הלוחם המצטיין” אלאור עזריה, “שזכה לחסל ... קרא עוד »

בית הדין של הסנהדרין: לפתוח את הר הבית לכניסת יהודים בכל יום ובכל שעות היממה

בית הדין של הסנהדרין תוקף את ההחלטה לסגירת הר הבית שהתקבלה לאחר התפרעותם של מוסלמים במקום הקדוש. . בית הדין דורש לפתוח את הר הבית לכניסת יהודים באופן מיידי, ולאפשר כניסת יהודים למקום “בכל יום ובכל שעות היממה”. בעוד שכיום, גם בימים רגילים, הר הבית פתוח לכניסת יהודים רק חמישה ימים בשבוע ורק במשך 4 וחצי שעות ביום. . לדברי ... קרא עוד »

בי”ד הסנהדרין מורה להדליק את מדורות לג בעומר במירון רק ביום ראשון אחה”צ

בית הדין של הסנהדרין התכנס השבוע לדון בחילולי השבת הנגרמים במירון נוכח מעמדי ההדלקות ההמוניים וההיערכות הציבורית הנדרשת לקיום האירועים בליל ל”ג בעומר. בית הדין מורה כי בעקבות חילולי השבת הנגרמים מההיערכויות הציבוריות והפרטיות, ולנוכח המכשולים הנגרמים ליהודים פרטיים הנכשלים, יש לדחות את הדלקות המדורות ליום ראשון לשעות אחה”צ. אב בית הדין, הרב יואל שוורץ אמר בדיון כי מצאנו בחז”ל שגזרו ... קרא עוד »

קריאה לתרום את כספי זכר למחצית השקל לענייני ותירגולי המקדש

רבנים קוראים לתרום את כספי זכר למחצית השקל לאריגונים או לעניינים הקשורים ללימוד ותירגול עבודות בית המקדש. בית הדין של הר ציון בראשותו של הרב יואל שוורץ יצא בקריאה לכל יהודי לתרום את מעות “זכר למחצית השקל” ללימוד ותירגול מצוות המקדש. הרבנים לא נקבו בשמו של אף מוסד או ארגון. לדבריהם כל אחד יחפש דרך להעביר את מעותיו למוסדות העוסקים ... קרא עוד »

הסנהדרין בקריאה לעלייה ארצה לאחר הוראת הסרת כיסוי הראש בצרפת

איתות משמים לקיים את מצוות התורה “וישבתם בה”. בעקבות הגזירה החדשה על יהודי צרפת להסתיר את יהדותם ולהצניע את כיפותיהם בהליכתם ברחובות צרפת, קוראים רבני הסנהדרין ליהודים בחו”ל, וליהודי אירופה וצרפת בפרט, להיענות לרמזים הנשלחים בזאת מן השמים לעלייתם לארץ ישראל. העליה לארץ חשובה ומצווה תמיד ולכל תושבי חו”ל. ההתנכלויות ליהודי צרפת הן איתות לכל יהודי באשר הוא, לעלות לארץ ... קרא עוד »

הרחבת תחום העזרות בהר הבית

  אוסף מקורות ומאמרים בענין גבולות ההר והעזרות. הרב גדעון חרל”פ. (מצורף למטה). הרב דניאל מיכלסון – קישור: גבולות הר הבית ומקומו וכיוונו של בית המקדש (חלק א’) הרב דניאל מיכלסון – קישור: גבולות הר הבית ומקומו וכיוונו של בית המקדש (חלק ב’) הרב איתי אליצור – האם הכל בכתב מיד ה’ ? (מצורף למטה) הרב הלל בן שלמה – שינוי מידות המזבח (מצורף ... קרא עוד »

בית הדין של הסנהדרין דורש לשחרר ולבטל את כל המעצרים המנהליים

בית הדין של הסנהדרין קיים דיון בתיק התביעה של משפחת העצור המנהלי אביתר סלונים, והתרשם שמערכת הביטחון מבצעת מדיניות פוליטית המתנכלת לזכויות האדם הבסיסיות של העצורים והמורחקים, התנהלות המנוגדת לערכים ולעקרונות של משפט המדינה והעולם המערבי הדוגל לכאורה בזכויות אדם. דייני בית הדין מצהירים כי “התנהלות זאת מנוגדת בתכלית לחוקי דתנו הקדושה לפיהם אין להתעמר באדם בלא משפט. וכל פגיעה בחירותו ובכבודו וברכושו ובזכותו לנהל ... קרא עוד »