דף הבית

בי”ד הסנהדרין מורה להדליק את מדורות לג בעומר במירון רק ביום ראשון אחה”צ

בית הדין של הסנהדרין התכנס השבוע לדון בחילולי השבת הנגרמים במירון נוכח מעמדי ההדלקות ההמוניים וההיערכות הציבורית הנדרשת לקיום האירועים בליל ל”ג בעומר. בית הדין מורה כי בעקבות חילולי השבת הנגרמים מההיערכויות הציבוריות והפרטיות, ולנוכח המכשולים הנגרמים ליהודים פרטיים הנכשלים, יש לדחות את הדלקות המדורות ליום ראשון לשעות אחה”צ. אב בית הדין, הרב יואל שוורץ אמר בדיון כי מצאנו בחז”ל שגזרו ... קרא עוד »

קריאה לתרום את כספי זכר למחצית השקל לענייני ותירגולי המקדש

רבנים קוראים לתרום את כספי זכר למחצית השקל לאריגונים או לעניינים הקשורים ללימוד ותירגול עבודות בית המקדש. בית הדין של הר ציון בראשותו של הרב יואל שוורץ יצא בקריאה לכל יהודי לתרום את מעות “זכר למחצית השקל” ללימוד ותירגול מצוות המקדש. הרבנים לא נקבו בשמו של אף מוסד או ארגון. לדבריהם כל אחד יחפש דרך להעביר את מעותיו למוסדות העוסקים ... קרא עוד »

הסנהדרין בקריאה לעלייה ארצה לאחר הוראת הסרת כיסוי הראש בצרפת

איתות משמים לקיים את מצוות התורה “וישבתם בה”. בעקבות הגזירה החדשה על יהודי צרפת להסתיר את יהדותם ולהצניע את כיפותיהם בהליכתם ברחובות צרפת, קוראים רבני הסנהדרין ליהודים בחו”ל, וליהודי אירופה וצרפת בפרט, להיענות לרמזים הנשלחים בזאת מן השמים לעלייתם לארץ ישראל. העליה לארץ חשובה ומצווה תמיד ולכל תושבי חו”ל. ההתנכלויות ליהודי צרפת הן איתות לכל יהודי באשר הוא, לעלות לארץ ... קרא עוד »

בית הדין של הסנהדרין דורש לשחרר ולבטל את כל המעצרים המנהליים

בית הדין של הסנהדרין קיים דיון בתיק התביעה של משפחת העצור המנהלי אביתר סלונים, והתרשם שמערכת הביטחון מבצעת מדיניות פוליטית המתנכלת לזכויות האדם הבסיסיות של העצורים והמורחקים, התנהלות המנוגדת לערכים ולעקרונות של משפט המדינה והעולם המערבי הדוגל לכאורה בזכויות אדם. דייני בית הדין מצהירים כי “התנהלות זאת מנוגדת בתכלית לחוקי דתנו הקדושה לפיהם אין להתעמר באדם בלא משפט. וכל פגיעה בחירותו ובכבודו וברכושו ובזכותו לנהל ... קרא עוד »

קריאת בית דין הסנהדרין בעקבות שפיכות הדמים בארצנו

בעקבות גל הטרור המוסלמי הפוקד את הארץ, קוראים רבני הסנהדרין לממשלה להלאים את רחובות הפיגועים בעיר העתיקה בירושלים, לגרש את כל תושבי כפרי המרצחים, ולהעביר את הר הבית לידי הרבנות הראשית לבניין המקדש.   הצפת הארץ באלפי שוטרים מבוהלים הוא לא הדרך להעניק ביטחון לאזרחים, אומרים הרבנים וקוראים לבטל מיידית את הסכמי אוסלו, להכריז על יום תפילה ותשובה על עיוות ... קרא עוד »

משפט התביעה נגד מדינות עשיו

בית הדין של הסנהדרין מודיע, כי משפט התביעה נגד מדינות עשיו, המואשמים בשיתוף פעולה ובקשירת קשר נגד עם ישראל, למזער ולהשמיד את מדינת ישראל, תיערך בדלתיים פתוחות, באולם המשפט “היכל דוד” בהר ציון בירושלים. המשפט יתקיים בראשות דייני הסנהדרין ואבות בתי הדין, בהשתתפות נציגי המדינות המואשמות וסניגוריהן, ביום רביעי, כ”ה אלול, תשע”ה, יום בריאת העולם, [9.9.2015], בשעה 12:00 ניתן לקרוא את כתב האישום בכתובת: http://beitsanhedrin.co.il/the-trail-against-70-nations לפרטים נוספים: פרופ’ הלל וייס 054-5343545 ... קרא עוד »